UWAGA!!!

JUŻ OD 22.10.2015 r. (czwartek)

RUSZA AKCJA

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

Będzie ona trwała przez cały rok szkolny.

Zasady naszej akcji!

  • PODZIEL SIĘ!!! Przynieś do szkoły przeczytane już książki, odłóż na półkę, która znajduje się przy szkolnej bibliotece. Pamiętaj! Jeśli zostawiasz książkę, wiedz, że jest ona darem dla innych, zareklamuj ją dalej.

    Poleć swoim znajomym książki które zostawiłeś/aś!

  • KORZYSTAJ ze zbiorów naszej BiblioPrzestrzeni na przerwach, przed lekcjami, po lekcjach!

  • CZYTAJ na terenie naszej szkoły, albo weź książkę ze sobą do domu i oddaj po przeczytaniu, bez konieczności rejestracji w systemie naszej biblioteki.

  • PAMIĘTAJ o potrzebach innych,€“ oni też chcą korzystać z naszej szkolnej BiblioPrzestrzeni. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż 1 książkę.

  • DZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI! Jeśli chcesz, wyraź swoją opinię o przeczytanej książce wewnątrz niej dla następnego BiblioSpoko Miłośnika. 🙂

  • SZANUJ! Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość.

UWALNIAJ PROMUJ INSPIRUJ

Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!

Niech BiblioSzaleństwo trwa!!!

* * * * * * *

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W bibliotece od tego roku zacznie działać oficjalna półka bookcrossingowa.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.

W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Właśnie taka półka znajdzie się niedługo w naszej szkolnej bibliotece! 

Już teraz przejrzyjcie w domu swoje półki z książkami może warto je uwolnić i wymienić się z innymi? smiley

Czekajcie na informacje kiedy w naszej bibliotece będzie można zacząć dzielić się swoimi książkami smileysmileysmiley

Bookcrossing_1349x1050