7 maja 2016 r. odbyła się niezapomniana wycieczka z języka kaszubskiego do ŁEBA PARKU! Tego jeszcze nie było! Poznawaliśmy prehistoryczne słownictwo w języku kaszubskim, wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach lepienia z gliny, a także… spotkaliśmy prawdziwych piratów. Sprawiło nam to dużo radości. Oby więcej takich wycieczek. Dziękujemy! :))

* * * * * * * * *

22 kwietnia 2016r. uczniowie klas pierwszych, uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego, wzięli udział w nocowaniu pod opieką p. Ani Hebel i Magdy Fąferek. Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara! Kaszubskie muzykowanie, tworzenie kartonowych stworków i pyszna pizza sprawiły, że na długo zapamiętamy tę noc! Dziękujemy!!!

* * * * * * * * *

Nocne harce w krainie Kaszubiaczków!

22 stycznia uczniowie klas II i III uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego, wzięli udział w nocowaniu pod opieką Pani Agnieszki Gwizdalskiej i Ani Hebel. Jak było? Kreatywnie… o czym świadczą własnoręcznie ozdobione, kaszubskie łyżki. Pysznie… gdyż fabryka regionalnych, chrupiących, od cukru pudru i dżemu uginających się gofrów, produkowała je masowo! Mmmm… Pycha! Nie zabrakło harców, wspólnej integracji i przyjemnego spędzenia czasu. Wszystko w iście kaszubskiej atmosferze. A rano… pyszne śniadanie pełne energii na cały poranek. Dziękujemy!

 

* * * * * * * * *

5 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku, odbył się pierwszy wojewódzki konkurs recytatorski pt. „Święta się zbliżają, dzieci wierszem opowiadają”. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Czulińska (kl. IIA), Lena Domitrz (kl. IIA) i Agnieszka Olszewska (kl. IIB). Dziewczynki recytowały utwory związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia w języku kaszubskim. Wszystkie uczennice zostały wyróżnione dyplomami i pięknymi nagrodami!!!

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc i współpracę w przygotowaniach i organizacji związanej z konkursem 🙂

* * * * * * * * *

Jesienne kaszubskie warsztaty

21 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się kaszubskie jesienne warsztaty dla  uczniów klas pierwszych. Było wspaniale! Wyczarowywaliśmy kaszubskie, jesienne sakiewki, piekliśmy jabłuszka dla ocieplenia serduszka i magiczne zakładki! To wszystko we wspaniałej, owianej kaszubską muzyką, atmosferze pod opieką p. Ani Hebel i Oli Benke – Makuch.

* * * * * * * * *

3 października odwiedzilismy Gdańsk! Wycieczka  w ramach edukacji regionalnej obejmowała: Ośrodek Kultury Morskiej, wykład o bursztynie, spacer po Gdańsku z przewodnikiem oraz pyszny obiad w kaszubskiej tawernie Mestwin (niezapomniany sok z ogórków :))
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!