____________

2017/2018

—————-

stand up and talk

Karolina Krauza z klasy VII w półfinale Wojewódzkiego Konkursu Oratorskiego w języku angielskim „Stand Up and Talk”

____________

2016/2017

——————-

stand up and talk
 

Gratulacje dla Poli i Tomka z kl VI. najmłodszych FINALISTÓW Wojewódzkiego Konkursu Oratorskiego w języku angielskim „Stand Up and Talk”. Nasi uczniowie spisali się świetnie. Przeszli przez 3 etapy konkursu i konkurowali z gimnazjalistami. Wielkie brawa dla nich za odwagę, przygotowanie mowy i wystąpienia przed publicznością.

Jestem z Was dumna p.Monika 🙂

…………………………………………………….

WIELKI SUKCES NADII

Nadia Zielińska z klasy 1 zdobyła PIERWSZE miejsce na ogólnopolskim przeglądzie tanecznym w solówce, w kategorii hip-hop. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

…………………………………………………….

Zuzia w finale wojewódzkiego konkursu czytelniczego!

Zuzanna Piotrowicz, uczennica klasy 3 b otrzymała V miejsce i tytuł laureata w wojewódzkim konkursie czytelniczym 1 z 10. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

_______________

2015/2016

————————–

Mistrzowie Logicznego Myślenia

Już kolejny rok najmłodsi z klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Siedemnaście osób dostało dyplom uznania. Troje uczniów wykazało się wiedzą i matematyczną logiką na wysokim poziomie zdobywając tytuł „Eksperta Logicznego Myślenia”. Są to: Zuzanna Piotrowicz z kl. II b – miejsce 15, Mikołaj Król z kl. III miejsce 14 oraz Tobiasz Roda z kl. III – miejsce 13. Wyróżnionym gratulujemy!

…………………………………………………………………….

Postaw na milion

Uczniowie klasy trzeciej 22 kwietnia wzięli udział w finale Wojewódzkiego Konkursu  Wiedzy „ Postaw na milion”, który już po raz trzeci zorganizował przez Zespół Szkół Społeczych „STO” w Gdańsku. Nasz reprezentacja w składzie: Nadia Głębocka, Lidka Malińska i Tobiasz Roda zdobyła V miejsce. Gratulujemy odwagi oraz wiedzy w zmaganiach konkursowych!

………………………………………………………………….

Powiatowy Konkurs Czytelniczy

W tym roku już po raz dziewiąty odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Tym razem dzieci musiały się wykazać znajomością życia i twórczości Marii Konopnickiej. Cały konkurs podzielono na trzy składowe: ilustracja do książki „Na jagody”, gra planszowa oraz wywiad. Na konkurs plastyczny wpłynęło ponad 300 prac. Uczennica naszej szkoły Nadia Głębocka z klasy III zajęła II miejsce! W tworzeniu gry planszowej znakomicie sprawdziła się Katarzyna Adamowicz z klasy IV A również zajmując II miejsce. Dziewczynkom bardzo gratulujemy!

……………………………………………………………………

Kacper w Finale

W tym roku klasa trzecia wzięła udział w V Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „1 z 10”. Do przeczytania była książka „Kroniki Archeo – Tajemnica klejnotu Nefertiti” Agnieszki Stelmaszyk. W etapie szkolnym walczyły cztery osoby. Kacper Petryna dostał się do ścisłego finału i zapewnił sobie miejsce w najlepszej dziesiątce. 26 listopada 2015 roku zmagał się z konkurentami z innych szkół. W ogólnej klasyfikacji zajął IV miejsce! Brawo Kacper! Gratulujemy!

______________________

2014/2015

______________________

Legendy pędzlem i słowem malowane

Pod tym hasłem odbył się w Gdańsku I Wojewódzki Konkurs Literacko Plastyczny.

Naszą szkołę reprezentowała Martynka Główczewska z klasy III b, która opowiedziała legendę opartą na tekście Alojzego Nagla pt. „Złota korona”. Ilustrację przygotowała Amelia Walasiak.

W sobotę 25 kwietnia odbyły się konkursowe eliminacje.

 Na scenie przed zgromadzoną publicznością i jurorami wystąpiło dwudziestu dwóch gawędziarzy. Każdy z przejęciem prezentował przygotowany tekst. To były bardzo trudne zmagania. Należało bowiem opanować drżenie głosu, ujarzmić tremę, odważnie spojrzeć na widownię i płynnie opowiedzieć legendę. Takie doświadczenia umacniają własną samoocenę i mobilizują do następnych wystąpień.

W tym roku Martynce i Amelce nie udało się zająć pucharowych miejsc, ale zdobyły doświadczenia, które pomogą im realizować kolejne marzenia. Powodzenia!

 

A. Benke

………………………………………………………………………………………….

Dziesiąta edycja KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE DLA DZIECI KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POD HONOROWYM PATRONATEM POWIATOWEJ KOMENDY POLICJI W WEJHEROWIE za nami!

Organizatorem konkursu, jak co roku, jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1im. Janusza Korczaka w Wejherowie. Cele zakładają propagowanie wśród uczniów przepisów bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci rozpoczynających naukę szkolną, promowanie idei bezpiecznych zabaw z rówieśnikami oraz uwrażliwianie na zachowanie się uczniów w miejscach i sytuacjach szczególnie niebezpiecznych. Przedstawiciele prawie wszystkich wejherowskich szkół zmagali się ze znajomością znaków drogowych, łamigłówkami, rebusami, zagadkami i krzyżówkami dotyczącymi tematyki bezpieczeństwa. Pierwszaki walczyły dzielnie, a różnice punktowe między trzyosobowymi drużynami były naprawdę niewielkie. Na najwyższym podium stanęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 11 , tuż za nią Szkoła Podstawowa nr 8. Trzecie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6. Nasza szkoła zajęła czwarte miejsce. Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

A.G.

……………………………………………………………………..

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia

Poziom I – kl. II i III

Karolina Hinz 174p. – 17 miejsce

Jakub Wernerowski 174p. – 17 miejsce

Maja Telszewska 172p. – 18 miejsce

Jakub Targowski  172p. – 18 miejsce

Kacper Jakubowski 170p. – 19 miejsce

Poziom II – kl. IV – VI

Jakub Rożek 192p. – 8 miejsce – dyplom laureata

Michał Słowakiewicz 190p. – 9 miejsce – dyplom laureata

Kinga Grabe 184p. – 12 miejsce – dyplom wyróżnienia

Poziom III – kl. I – III gim.

Krzysztof Kulpiński 176p. – 13 miejsce – dyplom wyróżnienia

GRATULUJEMY!!!